Nietypowe zbliżenie na Święta

Czasami wręcz szokuje mnie, jak mało wiem o ludziach. Na mojego facebooka wrzuciłem nie dalej niż wczoraj fotkę z pierwszego, historycznego występu Kompanii M3 jako kabaretu. Dla osób uznających, że historia Torunia zaczęła się po 2010 roku przypomnę, że M3 to nie przodek "mp3", lecz toruński kolektyw satyryczny istniejący w latach 1999-2002 (wszystko znajdziecie na blogu M3 - tutaj).

Co przedstawia rzeczona fotka? To grupa Super Mega Sexi Boys (czyli my - M3), która właśnie występuje podczas gali wręczenia nagród przemysłu muzycznego "Stanisławy". Kategorie były nietypowe, bo np. Osoba Najpodobniejsza Do Agnieszki Chylińskiej, w której startował m.in Zbigniew Zamachowski (i wygrał). Ot, takie to było szaleństwo...
Dlaczego piszę o tym w przededniu Wigilii, a nie zamyślam się nad Dzieciątkiem co to w żłobie leży? A bo wrzucenie tego zdjęcia zadziałało lepiej na zbliżenie wielu osób, niż kolęda i choinka razem wzięte. Blisko 60 -pozwólcie że Was tak nazwę - Przyjaciół i Przyjaciółek polubiło tę fotografię. Wśród komentujących fotkę znaleźli się też ludzi ważni w moim życiu, jak chociażby Iwona i Wojtek Gałek. To w ich klubie, legendarnej i - użyję wyświechtanego zwrotu, ale tu pasującego - kultowej Piwnicy Pod Aniołem Kompania M3 wykonała wszystkie swoje występy. Ale nie tylko, bo Piwnica pod ratuszową wieżą pamięta inne "kompanijne" akcje - bitwę na pomidory "Tomatellę po Toruńsku", programy radiowe na żywo "4-Mega-Programy" czy happening "Niechód Pierwszomajowy".

Czasami śmiech zbliża ludzi. I oby Wam tego śmiechu na Święta nie brakło.

Kompania M3 podczas akcji Otwarcie Metra Warszawskiego, Warszawa

Kompania M3 dyryguje Wielką Ściskawą podczas WOŚP 2000

Kompania M3 podczas programu Magazyn M3 w Radiu Toruń

Kompania M3 podczas Wielkiego Niechodu Pierwszomajowego 2002

Kompania M3 w Piwnicy Pod Aniołem podczas występu kabaretowego


Obsługiwane przez usługę Blogger.