Polecam

To mi się podoba

STRONY WYDARZEŃ

TOFIFEST - niepokorny festiwal

Świetny, klimatyczny festiwal filmowy. Odbywa się w przepięknym Toruniu, a gości takie gwiazdy jak Jim Sheridan, Geraldine Chaplin, Emanuelle Seigner, Jiri Menzel, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda i inni. festiwal stawia na kino młode, debiutanckie, a nazywany jest "niepokornym festiwalem". Szefuje mu jedyna tak fajna kobieta w branży filmowej - Kafka Jaworska.
http://www.tofifest.pl/
https://www.facebook.com/tofifest/

MCK Bydgoszcz - najfajniejsze centrum kultury w kraju
Prawdziwy kombinat sztuk. Pięć pracowni merytorycznych  w nowoczesnej siedzibie głównej (muzyka, film, literatura, teatr, kultura społeczna), własny miesięcznik - BIK, własne radio - Radio Kultura. Do tego galeria sztuki - Galeria Wspólna, kino studyjne - Kino Orzeł, zespół pałacowo - parkowy w Ostromecku (2 pałace, park, hotel, restauracja, kolekcja fortepianów, wydarzenia kulturalne) i na koniec barka Lemara zacumowana na Brdzie (też dla kultury). Jest mocno!
http://www.mck-bydgoszcz.pl

TEATR JAWORSKI
Pierwszy w Polsce Teatr Rysunkowy. Szalony spokój, ironiczny dystans, absurdalny sens. Polecam!
http://www.facebook.com/TeatrJaworski

MPiD w GRĘBOCINIE - Muzeum że szacun!
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie pod Toruniem to najfajniejsza chyba placówka muzealna w kraju. prywatne muzeum, zbudowane przez konserwatora zabytków Darka Subocza w gotyckim kościele z XIV wieku, ma w zbiorach największa kolekcje pras drukarskich w północnej Polsce, prasę Toulouse-Lautrec'a, tybetańskie książki, solidarnościowe bibuły i Biblię Gutenberga.
http://www.grebocin.pl

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE
Piękna sprawa festiwalowa. Dobre filmy, wysoki poziom, animacja w najsmaczniejszej formie. Warto! Bydgoszcz, w każdy kwiecień.
http://mck-bydgoszcz.pl/?p=festiwale&id=5
https://www.facebook.com/animocje

Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION
Jedyny taki w Polsce. Na scenie szaleją perkusiści z takich grup jak Slayer i śmietanka polskiego bębna. Trzeba być. Bydgoszcz w czerwcu.
https://www.facebook.com/Drums-Fusion-355648431299843/

FADO - kultowe miejsce w maleńkim Alexie
Ambitny klub założony w małym mieście na Kujawach  - Aleksandrowie Kujawskim - przez znakomity zespół Pchełki.
http://www.klubfado.pl


BLOGI

TOFIFEST FILM MAGAZINE - blog festiwalu Tofifest - nieoczywiste wiadomości o kinie http://festiwaltofifest.blogspot.com/

MOCNA KULTURA - blog o sztuce pisany normalnym językiem
rzadko się zdarza by ktoś mówił i pisał o sztuce w taki sposób, by rozumieli go nawet laicy. Na Mocnej Kulturze nie znajdziecie napuszonych tekścideł pełnych trudnych terminów. Sztuka jest dla ludzi i taka jest Mocna Kultura
http://mocnakultura.blogspot.com/

blog Marcina Gładycha - strefa niezrozumiała
Reżyser, fotografik, artysta. na jego koncei takie filmy jak "Panoptikon" czy "Hakerzy wolności".
http://gladychmovie.blogspot.com/

blog Grześka Giedrysa - strefa zakażona.
Redaktor w gazecie, poeta, prozaik, gracz nocny
http://grzegorzgiedrys.blogspot.com/

blog Wojtka Giedrysa - strefa skażona
Poeta i pies śledczy. Strzeż się gdy ten redaktor w swojej gazecie (innej niż Grzegorz z powyżej) wejdzie na twój ślad...
http://wojciechgiedrys.redblog.pomorska.pl

Spór w kinie czyli dobry blog o filmie
Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i animator kultury filmowej. Współtwórca, pierwszy i wieloletni redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl, z którym zdobył Nagrodę PISF dla najlepszego portalu internetowego o tematyce filmowej. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego.  i tak dalej... Po prostu dobry, profesjonalny polski blog o kinie.
http://sporwkinie.blogspot.com

Obsługiwane przez usługę Blogger.