#FILMZONE: "Trzech znanych P.", smutna historia, ale prawdziwa

Obraz
Karolina Ford w swojej krótkometrażowej fabule opowiada historię, która od radości przechodzi do tragedii. Dla pokolenia 40+ może to być powrót do smutnych wspomnień i dramatycznych wyborów jakich musieli dokonywać w latach 70. i 80. XX wieku. 
Ciekawe, że nieznająca tamtych realiów, młoda reżyserka z Torunia oddała tamte realia tak, jakby je doskonale znała. Plus dobra gra aktorska, zdjęcia i fantastyczny dobór lokalizacji. Razem - dobry film!

Geje vs. Soczi

Organizacje pozarządowe, reklamiarze, zwykli ludzie, a nawet koncern Google. Front przeciwko anty-gejowskiemu prawu w Rosji rośnie z każdym dniem igrzysk w Soczi. Nic dziwnego, środowiska LGTB chcą wykorzystać oglądane na całym świecie wydarzenie, aby pokazać, że ludziom o odmiennej orientacji seksualnej w Rosji jest gorzej niż źle. Dla mnie najciekawsze jest to, że cała ta kampania z PR-owskiego punktu owocuje naprawdę świetnie zrobionymi filmami reklamowymi.

"tęczowe" Google-Doodle na otwarcie IO w Soczi

Ale trochę backgroundu. Rosja wprowadziła niedawno prawo, które ma powstrzymać homoseksualną "propagandę" w kraju Putina. Informowały o tym dziesiątki mediów. Wyborcza pisała: "Zgodnie z nowym prawem(...) za "rozprzestrzenianie informacji mającej na celu formułowanie u nieletnich nietradycyjnej orientacji seksualnej lub przekonywanie ich o socjalnej równorzędności nietradycyjnych związków" grozić mają obywatelom Rosji kary pieniężne od 4 do 5 tys. rubli (400-500 zł). Jeśli zaś dopuści się tego obcokrajowiec, ma zostać deportowany od razu albo po odsiedzeniu 15 dni w areszcie. Znacznie wyższa grzywna - od 50 do 100 tys. rubli - grozi tym, którzy będą "propagować nietradycyjne zachowania seksualne" za pośrednictwem mediów".

Podnoszą się też głosy o totalnej hipokryzji świata zachodniego, gdzie mają funkcjonować podobne prawa (niektóre stany USA) - np. w Washington Post.

Tymczasem świat kręci filmy, które wirusowo rozpowszechniają się jak burza po internecie. Filmy - dodajmy - bardzo przemyślane i świetnie zrealizowane. To krótkie dziełko The Canadian Institute of Diversity and Inclusion


A to film agencji XXL, który mówiąc slangowo - "wymiata".


No albo ten od Chanel 4 w UK.

Komentarze pod filmami warto poczytać, bo wbrew pozorom takich jak ten:
xKenq 
f*cking bullshit faggot propaganda 
jest mniej niż pozytywnych. Pomijając sprawę tego czy jesteśmy "za" czy "przeciw" - utalentowani ludzie się za to zabrali, co jeszcze wymyślą? Czekam na ciąg dalszy. PS: dziękuję Dominice za dosłanie trzeciego filmiku

Popularne posty z tego bloga

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Do kogo należy video użyte w klipie Cypisa pt. "Kanikułeczki"?