Kino “superbohaterskie” jest jak disco-polo. Klub Zasadniczo Dyskusyjny #12

Obraz
Kino “superbohaterskie” jest jak disco-polo. Szkodzi swojej dziedzinie sztuki. Jedno filmowi, drugie muzyce. Dlatego podczas najbliższego Klubu Zasadniczo Dyskusyjnego, na którym podyskutujemy pod hasłem "kino dokumentalne vs. blockbustery", nie zamierzam być delikatny. Jeżeli ktoś wkurzy się, tym o co napisałem poniżej, zapraszam na Klub, 19 maja do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Chętnie podyskutuję.

Kanonizacja.

W niedzielę 27 kwietnia w Rzymie odbyła się kanonizacja Jana Pawła II. Wraz z nim kanonizowano Jana XXIII. Była to uroczystość ważna dla katolików, mająca potężny wymiar religijny.
okolicznościowa pizza podawana w jednej z podlaskich pizzerni (źródło: Twitter)

oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)

Do kupienia: długopisy z cytatem z Jana Pawła II, poduszki podróżne, parasole, stołki, kubki, podkładki pod myszy komputerowe, zapalniczki, otwieracze, puzzle.
"Każdy chce mieć pamiątkę z kanonizacji".


Kto ma rację? Śmiejący się z tego (Jo zobaczcie, ale beka!)? Uważający, że to godne i potrzebne? Ignorujący to dla dobra wiary? Chcący z tym walczyć dla dobra wiary? Uważający to za znak upadku? A może nikt? A może wszyscy po trochu?
Nie wolno się śmiać z tego bezmyślnie. Trzeba o tym rozmawiać.


Dwie wypowiedzi. Żadne opiniotwórcze media. Zwykli ludzie, gdzieś w internecie.
* Forum Psychologiczne: "A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że JP II był na tyle skromnym człowiekiem, że nie chciałby takiego szumu wokół siebie".

* Blog "Guci": "Chcecie uczcić pamięć papieża Polaka? Zróbcie coś, co by go ucieszyło! Pochylcie się nad chorym, pomóżcie potrzebującemu, podajcie rękę cierpiącemu w samotności, wybaczcie innym ich winy. Otwórzcie swoje serce na drugiego człowieka. Okażcie dobroć, nie tańczcie w zaklętym korowodzie, z którego nic nie wynika. Wtedy i wy dotkniecie świętości. Nie sądzę, by Jana Pawła II cieszyła ta celebrycka nagonka, jaką mu się po śmierci urządza. Tylko patrzeć, a ktoś zacznie handlować relikwiami związanymi z naszym papieżem".

oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)
 >>> więcej - dalej.oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)

oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)

słynna "oferta papieska" TescoPopularne posty z tego bloga

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata