#FILMZONE: "Trzech znanych P.", smutna historia, ale prawdziwa

Obraz
Karolina Ford w swojej krótkometrażowej fabule opowiada historię, która od radości przechodzi do tragedii. Dla pokolenia 40+ może to być powrót do smutnych wspomnień i dramatycznych wyborów jakich musieli dokonywać w latach 70. i 80. XX wieku. 
Ciekawe, że nieznająca tamtych realiów, młoda reżyserka z Torunia oddała tamte realia tak, jakby je doskonale znała. Plus dobra gra aktorska, zdjęcia i fantastyczny dobór lokalizacji. Razem - dobry film!

Kanonizacja.

W niedzielę 27 kwietnia w Rzymie odbyła się kanonizacja Jana Pawła II. Wraz z nim kanonizowano Jana XXIII. Była to uroczystość ważna dla katolików, mająca potężny wymiar religijny.
okolicznościowa pizza podawana w jednej z podlaskich pizzerni (źródło: Twitter)

oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)

Do kupienia: długopisy z cytatem z Jana Pawła II, poduszki podróżne, parasole, stołki, kubki, podkładki pod myszy komputerowe, zapalniczki, otwieracze, puzzle.
"Każdy chce mieć pamiątkę z kanonizacji".


Kto ma rację? Śmiejący się z tego (Jo zobaczcie, ale beka!)? Uważający, że to godne i potrzebne? Ignorujący to dla dobra wiary? Chcący z tym walczyć dla dobra wiary? Uważający to za znak upadku? A może nikt? A może wszyscy po trochu?
Nie wolno się śmiać z tego bezmyślnie. Trzeba o tym rozmawiać.


Dwie wypowiedzi. Żadne opiniotwórcze media. Zwykli ludzie, gdzieś w internecie.
* Forum Psychologiczne: "A najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że JP II był na tyle skromnym człowiekiem, że nie chciałby takiego szumu wokół siebie".

* Blog "Guci": "Chcecie uczcić pamięć papieża Polaka? Zróbcie coś, co by go ucieszyło! Pochylcie się nad chorym, pomóżcie potrzebującemu, podajcie rękę cierpiącemu w samotności, wybaczcie innym ich winy. Otwórzcie swoje serce na drugiego człowieka. Okażcie dobroć, nie tańczcie w zaklętym korowodzie, z którego nic nie wynika. Wtedy i wy dotkniecie świętości. Nie sądzę, by Jana Pawła II cieszyła ta celebrycka nagonka, jaką mu się po śmierci urządza. Tylko patrzeć, a ktoś zacznie handlować relikwiami związanymi z naszym papieżem".

oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)
 >>> więcej - dalej.oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)

oferta "kanonizacyjna" (źródło: Gazeta Wyborcza/gazeta.pl)

słynna "oferta papieska" TescoPopularne posty z tego bloga

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Do kogo należy video użyte w klipie Cypisa pt. "Kanikułeczki"?