Kino “superbohaterskie” jest jak disco-polo. Klub Zasadniczo Dyskusyjny #12

Obraz
Kino “superbohaterskie” jest jak disco-polo. Szkodzi swojej dziedzinie sztuki. Jedno filmowi, drugie muzyce. Dlatego podczas najbliższego Klubu Zasadniczo Dyskusyjnego, na którym podyskutujemy pod hasłem "kino dokumentalne vs. blockbustery", nie zamierzam być delikatny. Jeżeli ktoś wkurzy się, tym o co napisałem poniżej, zapraszam na Klub, 19 maja do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Chętnie podyskutuję.

OK, przegrałem. Paryż to pokazał

Niestety. Żałuję, ale to co się stało w Paryżu pokazuje jasno: nie dogadamy się z "ludźmi Allaha". Ryzyko związane z bezwarunkowym przyjmowaniem masy uciekinierów, "uchodźców" z Afryki i Bliskiego Wschodu jest zbyt duże. Mówię to ze smutkiem - przegrałem. Nie wstydzę się swojej wiary w ludzi, ale nie jestem sam na świecie. Nie mam moralnego prawa do narażania innych.

Od wczorajszej nocy wszędzie pojawia się "pacyfka" z wpisaną w środek wieżą Eiffla - symbolem Paryża.
Ale pacyfizmu już chyba nie będzie.•Twitter
Co tu dużo mówić, nie chcę paktować z ludźmi, którzy w imię Boga (!?) strzelają z kałachów do widowni na zwykłym koncercie. Chciałbym się mylić, ale widzę, że na dziś nie jesteśmy w stanie wykryć, czy dany człowiek, który mówi, że jest uchodźcą - naprawdę nim jest.
Bardzo chciałbym wierzyć, że się mylę. Może jednak nasz kraj ma mechanizmy, które pozwoliłyby
dokonać odpowiedniego "przesiewu"? Jeżeli ktoś jest w stanie mi udowodnić, że takie procedury istnieją, przyjmę to z wdzięcznością. Tyle, że koszt błędu byłby ogromny.

Bandyci są coraz bliżej swojego celu: wywołania psychozy strachu na gigantyczną skalę. By ludzie przestali odwiedzać Paryż, Londyn, Madryt, jeździć na plaże do Turcji, Egiptu i Tunezji. By ktokowiek bał się podnieść rękę na Państwo Islamskie.
Przykład? Rosjanie zaczęli bombardowania. Tydzień później mieli wysadzony bombą samolot pasażerski z setką ofiar.

Zastanawiam się co będzie działo się teraz w nocy, w licznych dzielnicach Paryża i francuskich miast - jak Marsylia - zamieszkanych głównie przez muzułmanów? W tych dzielnicach gdzie praktycznie nie ma "białych" . Czy zacznie się prywatne wymierzanie sprawiedliwości? To będzie wielki sukces bandytów krzyczących "Allahu Akbar!" podczas strzelania do niewinnych dziewczyn i chłopaków. Oszaleją z radości gdy zaczną się rozruchy, a "chrześcijańskie psy" i "bezbożni ateiści" rzucą się z bronią na prawych wyznawców Allaha. Wtedy rozpocznie się prawdziwa wojna domowa. W środku Europy. Nie wiem co zrobić, by nie dopuścić do tego.

Widzę też, że przegrałem. Chciałem byśmy w cywilizowany sposób spróbowali przyjąć uchodźców z Afryki i Azji. Zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, pomóc potrzebującym. W świetle tego co stało się w Paryżu, nie możemy jednak podjąć się przyjmowania nieokreślonej, niemożliwej do zweryfikowania masy, nazywanej tylko dla porządku "uchodźcami". Przyjmijmy ich, ale gdy istniejące mechanizmy kontroli pozwolą w 100% wyeliminować zagrożenia. Podajmy rękę poszczególnym ludziom, a nie tłumowi.

Obawiam się, że jesteśmy coraz bliżej wojny, przy której amerykański atak na Irak Saddama Hussajna był zabawą w strzelanie.
Zagrożenie nie stoi "u bram". Ono już jest za bramą.
U nas w domu.

Popularne posty z tego bloga

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata