Faszyści vs. komuchy. Jaka będzie Niepodległa Polska za kilkanaście lat?

Obraz
100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Świętowaliśmy, ale zabrakło najważniejszego - jakiejkolwiek refleksji o tym dlaczego wpadliśmy na 123 lata pod obcą władzę i jak ma wyglądać “kolejna setka” Rzeczpospolitej?
Za kilkanaście lat światem będzie rządziła sztuczna inteligencja, a ludzie będą częściowymi cyborgami. gdzie w tym wszystkim będzie Polska? Na 17# spotkaniu Klubu Zasadniczo Dyskusyjnego zapytamy właśnie o to: Jaka powinna/niepowinna (niepotrzebne skreślić) być Niepodległa za 10, 20, 30 lat?

Sprawa "samochodów od bezdomnego", czyli bronię ojca Rydzyka (!)

kadr z programu w którym padły słowa o samochodach od bezdomnego

No i stało się. Będę bronił o. Tadeusza Rydzyka. Uczciwość nie ma kolorów i orientacji politycznych.Internet wyje ze śmiechu, bo o. Rydzyk powiedział, że dostał 2 samochody od bezdomnego. Dwóch panów powołało już nawet I Oficjalny Zlot Bezdomnych Właścicieli Luksusowych Aut. Ale tu do gry wchodzi Klub Zasadniczo Dyskusyjny. Bo jakże wiele może dać przypadek...

Miesiąc temu, na KZD #7 rozmawialiśmy o fake newsach. jednym z gości był Piotr Grabowski z TV Trwam. Komentując kwestie majątku o. Rydzyka, powiedział, że przykładem niewielkiej jednak majętności szefa TV Trwam są dwa samochody marki golf.
Które dostał od... bezdomnego.Bez-domny, ale nie "bez-majętny"

Tyle, że ów bezdomny nie był "bezmajątkowy". Kupił redemptoryście te dwa samochody, bo wygrał w Totolotka dużą sumę. Zrobił to w podziękowaniu za pomoc, jaką otrzymał wcześniej. Słowa Roberta usłyszałem i wypuściłem drugim uchem. Teraz wróciły.

Obejrzałem materiał z TV Trwam gdzie pada nieszczęsne zdanie. Faktycznie, nawet prowadzący jest nieźle wbity w fotel i nie wie jak zareagować, a śmiać się nie wypada z szefa.

O. Rydzyk wypowiedział się po prostu bardzo niezgrabnie, nie opisał całego wydarzenia. To dziwne u tak medialnej osoby, ale stało się.

Aktor i antykatolicki aktywista Krzysztof Pieczyński, po pobiciu na ulicy w Warszawie powiedział, że "Polska przypomina kraj w stanie wojny". Czy tak jest?

Nienawiść - nasz styl

To niestety prawda. Nasz kraj jest tak przesiąknięty wzajemną nienawiścią, że małe potknięcie jednej ze "stron" daje od razu asumpt do frontalnego ataku. Tak stało się z o. Rydzykiem w tym wypadku. Zapewne wyleje się hejt, przypominający fatalną role jaka w rozpętaniu tego piekła miała prawa strona sceny politycznej. Miała i ma nadal, bo to się nie kończy.

Pisałem o tym na NaTemat w tekstach "Krew w mieście Kopernika" (o pobiciu tureckich studentów w Toruniu) i "Mesjasz Narodów jest nagi. Runął mit polskiej tolerancji" (o bezprzykładnej kampanii nienawiści wobec uchodźców). Oraz tutaj - chyba najbardziej smutnie, w tekście "Polaków" już nie ma. 25 października skończył się jeden, wspólny naród polski.

To bardzo źle, że tak jest, ale właśnie po to z Mateuszem Łapińskim założyliśmy KZD, żeby choć trochę temu przeciwdziałać (tutaj relacja z KZD #1 i parę słów backgroundu).

OK, stanąłem po stronie o. Rydzyka, a teraz strzelajcie!

---
PS1: zastanawiające jest to, że materiał z TV Trwam pochodzi z... 2016 roku! Komu chciało się tak długo analizować nagrania, by znaleźć tę wpadkę? Smutne.

PS2: nie podejmę się komentowania kwestii podatkowych, które podnosi m.in. tutaj Wirtualna Polska. To już ponad moją wiedzą

---
Piszą o sprawie:
Superexpress
Wirtualna Polska
StefczykInfo

---
#samochodyodbezdomnego

Popularne posty z tego bloga

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata

Teatr toruński - wulgarny, obsceniczny, urągający? Veto, no pasaran! (Jarry komentuje list do Wyborczej)