Faszyści vs. komuchy. Jaka będzie Niepodległa Polska za kilkanaście lat?

Obraz
100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Świętowaliśmy, ale zabrakło najważniejszego - jakiejkolwiek refleksji o tym dlaczego wpadliśmy na 123 lata pod obcą władzę i jak ma wyglądać “kolejna setka” Rzeczpospolitej?
Za kilkanaście lat światem będzie rządziła sztuczna inteligencja, a ludzie będą częściowymi cyborgami. gdzie w tym wszystkim będzie Polska? Na 17# spotkaniu Klubu Zasadniczo Dyskusyjnego zapytamy właśnie o to: Jaka powinna/niepowinna (niepotrzebne skreślić) być Niepodległa za 10, 20, 30 lat?

"Jesteśmy na wojnie z Żydami", czyli spacer na Spokojną 1

Bogdan Zalewski (źródło wpolityce.pl)

"Gdzie my w końcu żyjemy? W żydowskim dominium?", "zostaliśmy zaatakowani przez naród który nam Polakom tyle zawdzięcza", "My goje uniżamy się codziennie przed 'narodem wybranym', ale na coraz więcej ludzi nadchodzi przebudzenie".

Wiem, że nie cytuje się komentarzy z forów, ale dziś takie komentarze są wszędzie. To powód pierwszy. Mija kolejny dzień i nie rozumiem dlaczego Bogdan to zrobił? To powód drugi. Z obu powodów zapraszam was do budynku przy ul. Spokojnej 1 w Lublinie.

Nowelizacja ustawy o IPN, otworzyła "puszkę Pandory". Polska weszła w stan konfliktu z Izraelem, a nawet ze Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście to nie wojna, czy oficjalny konflikt międzynarodowy, ale chyba każdy zauważył rzekę gów*a jaka wylewa się w Sieci i mediach na Żydów.

Izrael nam nie ustępuje i hejt na Polskę jest duży, nawet duży izraelski dziennik Haaretz pisze "reakcja Izraela jest po prostu nierozsądna – i na kilometr śmierdzi antypolskimi uprzedzeniami.

Nie chcę tu relacjonować tego konfliktu. Chodzi mi o coś innego. O to, jak szybko zapomnieliśmy o Spokojnej 1.

Aby "się rozgrzać" Wpiszcie do wujka Google "parchy żydowskie" (wyskoczą "fajne" wypowiedzi pewnej hieny) albo po prostu "żydy" (będzie "fajny" bloger "Wujek", który udowadnia, że "Żydzi sami organizowali w dużej mierze własny Holokaust"). Nie dziwi mnie, że posty tego typu wrzuca na Twittera jedna z - moim zdaniem - najbardziej haniebnych postaci współczesnej Polski, były ksiądz Jacek Międlar, będący obecnie bożyszczem narodowców.


wpis Jacka Międlara

Ale dlaczego Bogdan?

Bogdan

Zawsze byłem zdania, że największe dramaty, tragedie i największe prawdy o życiu odkrywamy na tym najprostszym, czysto międzyludzkim poziomie. W relacji ja-ty. Kiedy dotykasz drugiej osoby, mówisz światu więcej, niż gdybyś napisał opasłą księgę. 

Dlatego w całym tym morzu nienawiści najbardziej uderzyło mnie to, co zrobiła jedna osoba - mój dawny kolega z RMF, Bogdan Zalewski. Kilka dni temu został zawieszony w prawach dziennikarza tej stacji, za wpis na Facebooku o tym, że "my Polacy" jesteśmy "na wojnie z Żydami" (tutaj na pressmania.pl pełny wpis Bogdana - warto przeczytać, by znać pełnię sprawy). 

Bogdan, fajny facet, jeden z najpiękniejszych głosów radiowych w tym kraju. Ceniłem go zawsze jako zawodowca, bo był perfekcyjnym prezenterem i wydawcą wiadomości od ponad 20 lat. Tym mocniej uderzyło mnie pytanie: dlaczego także ON?!

Dlaczego naprawdę "łebski" i mądry facet włączył się w falę "powstającej z kolan husarii", która rusza do szarży na czołgi?

Czy pisząc te słowa wierzył, że skoro jesteśmy na wojnie z Żydami, to nadszedł czas ostatecznego rozwiązania sprawy tych, którzy gnębią nasz kraj? No jasne, przecież każdy wie, że jest żydowski spisek przeciwko Polsce, że Protokoły Mędrców Syjonu to prawda, a z chrześcijańskich dzieci robi się macę...

Po co kłamać? Przecież zabijaliśmy Żydów w czasie drugiej wojny. Przecież ta ustawa nie jest dopracowana. Przecież samo imię Bogdan znaczy "dany przez Boga"... 

Dlatego czas najwyższy na wycieczkę do Lublina, na Spokojną 1.
Collegium Iuridicum, Lublin, w 1942-44 centrala "Einsatz Reinhard" (fot. Wikipedia)
Spokojna 1

Gdy pracowałem w Lublinie, wałęsając się po mieście trafiłem na ładny, pochodzący z początków XX wieku budynek. Obecnie siedzibę Collegium Iuridicum KUL. Dopiero później dowiedziałem się, że w 1942 roku mieściło się tam kierownictwo "Akcji Reinhard" zajmujące się ostatecznym rozwiązaniem kwestii żydowskiej, akcji zagłady Żydów w Generalnym Gubernatorstwie i regionie białostockim.

Poszedłem tam znowu, już z tą wiedzą. I stałem w milczeniu, patrząc na studentów spokojnie wchodzących i wychodzących z budynku. tam gdzie zaliczają sesję, kiedyś siedzieli mężczyźnie z niemieckich mundurach i zastanawiali się, ile zamówić bydlęcych wagonów, by sprawnie przewieźć Żydów na śmierć. Jak szybko zapominamy...

Stamtąd mogłem tylko pójść do Teatru NN. To takie miejsce w Lublinie, które trzeba odwiedzić. Nikt nie zrobił tyle dla odzyskania pamięci o wymordowanych lubelskich Żydach, co Tomasz Pietrasiewicz i ekipa NN-ki. Po liczącej 1/3 mieszkańców miasta, społeczności żydowskiej została dziś jedna studnia, sala modlitwy i szkoła. To we wnętrzach Teatru NN odżywają nagle gwarne ulice, których już nie ma.

Dzisiaj też bym tam poszedł, bo po takich czynach jak wpis Bogdana, wyprawa do Teatru NN, byłaby jak łyk świeżego powietrza.

Jak otrzeźwienie, że to jednak MY jesteśmy normalni mówiąc że trzeba mówić pełną prawdę o relacjach polsko- żydowskich. My, a nie bandycka hołota, śliniąca się z nienawiści na forach internetowych.

Natychmiast padnie argument, że Żydzi ukryci w komunistycznych władzach "odbili" sobie na Polakach z nawiązką wojenne krzywdy. No to trzy cytaty.

Austriak Odilo Globocnik, SS-Gruppenführer, kierował akcją Einsatz Reinhart

"Wyrzucają noworodki"

"Akcja likwidacyjna getta na Podzamczu (w Lublinie) miała niezwykle brutalny przebieg i wiele osób zamordowano na miejscu. Zabijano głównie osoby najsłabsze, które utrudniałyby i opóźniały przebieg akcji, jak również ukrywające się. Egzekucje przeprowadzano w mieszkaniach oraz na ulicach, a ciała każdego dnia były zbierane przez Ostatnią Posługę i grzebane na nowym kirkucie przy ulicy Unickiej. Można przypuszczać, że wiele osób zmarło w kryjówkach na skutek wyczerpania, gdyż osoby odpowiedzialne za ich otwarcie zostały zabrane".

Przez otwarte okna na piętrze, gdzie znajduje się oddział położniczy, oprawcy wyrzucają noworodki, a za nimi wzbija się w szczelnie zamknięte niebiosy głos rozpaczy bezbronnych matek.

""Erntefest" czyli "Dożynki". Tak Niemcy nazwali masową egzekucję Żydów z 3 i 4 listopada 1943 r., kiedy to w obozie na Majdanku zabili ponad 18 tys. Żydów, a kolejne 24 tys. zamordowano w innych obozach. .

To jedynie trzy akapity, z dziesiątków tysięcy relacji w archiwach Teatru NN. Pomiędzy Polakami i Żydami nic nie jest czarno - białe

Węzeł nienawiści pomiędzy Polakami, Żydami i Ukraińcami zawiązali Niemcy. Ale nie zrodziło sie to w jeden dzień czy nawet rok. 

W relacjach polsko - żydowskich było wszystko, nienawiść, miłość, przyjaźń, zdrada. Wielkie postaci polskiej kultury, ale i podli ludzie żydowskiego pochodzenia. Tak samo wśród nas, dlatego nikt nie ma prawa mówić, że Żydów podczas II wojny mordował "naród polski"

Najładniej ujął to w jakiejś dyskusji na antenie TVP, starszy człowiek, były żołnierz AK (wybaczcie niepamięć nazwiska). 

Jeżeli ktoś mnie zapyta czy w AK byli antysemici, powiem TAK, ale gdy ktoś zapyta czy AK była antysemicką organizacją - powiem NIE. 

To nie polska AK organizowała i zawiadywała Treblinką, Sobiborem i Majdankiem, ale niemiecka SS. Obozy nie były polskie, a niemieckie. Auschwitz i Oświęcim zbudowały inne nacje. Rodzina Ulmów spod Łańcuta (rodzice i sześcioro dzieci, najmłodsze półtoraroczne) nie zginęła za nielegalne pędzenie bimbru, ale za ukrywanie Żydów.

Oczy

Na Spokojną dziś nie pójdę, z Torunia to 400 km. Przy papierosie zastanowię się po raz setny w tych dniach, jak może na po wylaniu takiego morza krwi, znowu przekonywać Polaków do nienawiści rasowej wobec Żydów?

Bogdanie, "patrioci", wojownicy walczący o "odżydzenie Polski".

Spójrzcie w oczy tego chłopaka z lubelskiego getta.

W kilka miesięcy po zrobieniu tej fotki został zastrzelony/zagazowany/zatłuczony pałką/spalony żywcem.

Co widzicie?

Chłopak z getta żydowskiego w Lublinie, 1941 lub 1942. Fotka autorstwa lokalnego SS-mana. (źródło Teatr NN)


#nowelizacjaIPN
#wieszwiecej #wiemlepiej

Popularne posty z tego bloga

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata

Teatr toruński - wulgarny, obsceniczny, urągający? Veto, no pasaran! (Jarry komentuje list do Wyborczej)