#FILMZONE: "Trzech znanych P.", smutna historia, ale prawdziwa

Obraz
Karolina Ford w swojej krótkometrażowej fabule opowiada historię, która od radości przechodzi do tragedii. Dla pokolenia 40+ może to być powrót do smutnych wspomnień i dramatycznych wyborów jakich musieli dokonywać w latach 70. i 80. XX wieku. 
Ciekawe, że nieznająca tamtych realiów, młoda reżyserka z Torunia oddała tamte realia tak, jakby je doskonale znała. Plus dobra gra aktorska, zdjęcia i fantastyczny dobór lokalizacji. Razem - dobry film!

Polecam

To mi się podoba

STRONY WYDARZEŃ

KLUB ZASADNICZO DYSKUSYJNY
KZD to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce. Założony przez Mateusza Łapińskiego i Jarosława “Jarry’ego” Jaworskiego (czyli mnie) Klub postawił sobie za cel odbudowę kultury dyskusji “offline”Raz w miesiącu Klub zwołuje ludzi na dyskusję na wybrany temat. Może w nich uczestniczyć każdy, niezależnie od poglądów, wyznania, orientacji oraz koloru skóry. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest przestrzeganie specjalnie spisanej “Etykiety Klubowej” (dostępna TUTAJ).
KZD zrodził się w marcu 2017, z wewnętrznej potrzeby Ojców-Założycieli (jak o sobie mówią Mateusz i Jarosław), chcących wyrazić w ten sposób swój sprzeciw wobec niszczącej polskie społeczeństwo internetowej wojny. Dlatego na Klubie dyskutuje się twarzą w twarz, bez relacji LIVE na Facebooku czy Twitterze (mimo licznych próśb, ta zasada się nie zmienia).
Klub jest jedyny w swoim rodzaju, bo jest całkowicie “oddolny”. Nie stoi za nim żadna partia polityczna, organizacja czy instytucja.  
Twórcy KZD są otwarci na rozszerzenie ich idei - jeżeli chcielibyście stworzyć KZD w swoim mieście, zapraszają do kontaktu pod adresem mailowym kierownicy.kzd@gmail.com

TOFIFEST - niepokorny festiwal

Świetny, klimatyczny festiwal filmowy. Odbywa się w przepięknym Toruniu, a gości takie gwiazdy jak Jim Sheridan, Geraldine Chaplin, Emanuelle Seigner, Jiri Menzel, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda i inni. Festiwal stawia na kino młode, debiutanckie, a nazywany jest "niepokornym festiwalem". Szefuje mu jedyna tak fajna kobieta w branży filmowej - Kafka Jaworska.
http://www.tofifest.pl/
https://www.facebook.com/tofifest/

MCK Bydgoszcz - najfajniejsze centrum kultury w kraju
Prawdziwy kombinat sztuk. Pięć pracowni merytorycznych  w nowoczesnej siedzibie głównej (muzyka, film, literatura, teatr, kultura społeczna), własny miesięcznik - BIK, własne radio - Radio Kultura. Do tego galeria sztuki - Galeria Wspólna, kino studyjne - Kino Orzeł, zespół pałacowo - parkowy w Ostromecku (2 pałace, park, hotel, restauracja, kolekcja fortepianów, wydarzenia kulturalne) i na koniec barka Lemara zacumowana na Brdzie (też dla kultury). Jest mocno!
http://www.mck-bydgoszcz.pl
https://www.facebook.com/mck.bydgoszcz

MPiD w GRĘBOCINIE - Muzeum że szacun!
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie pod Toruniem to najfajniejsza chyba placówka muzealna w kraju. prywatne muzeum, zbudowane przez konserwatora zabytków Darka Subocza w gotyckim kościele z XIV wieku, ma w zbiorach największa kolekcje pras drukarskich w północnej Polsce, prasę Toulouse-Lautrec'a, tybetańskie książki, solidarnościowe bibuły i Biblię Gutenberga.
http://www.grebocin.pl

Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE
Piękna sprawa festiwalowa. Dobre filmy, wysoki poziom, animacja w najsmaczniejszej formie. Warto! Bydgoszcz, w każdy kwiecień.
http://animocje.com
https://www.facebook.com/animocje

Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION
Jedyny taki w Polsce. Na scenie szaleją perkusiści z takich grup jak Slayer i śmietanka polskiego bębna. Trzeba być. Bydgoszcz w końcu maja.
https://www.facebook.com/Drums-Fusion-355648431299843/

PERS
"Berliński" klub w Toruniu. XVI-wieczna kamienica, klimatyczny dziedziniec, kraftowe piwo i artystyczny klimat. "Klasa kreatywna" świetnie się tam czuje. Grywa tam legendarny DJ Mazurek. Mostowa 6, dzwonić domofonem. Warto!
https://www.facebook.com/perskawiarnia

FADO - kultowe miejsce w maleńkim Alexie
Ambitny klub założony w małym mieście na Kujawach  - Aleksandrowie Kujawskim - przez znakomity zespół Pchełki.
http://www.klubfado.pl


BLOGI

TOFIFEST FILM MAGAZINE - blog festiwalu Tofifest - nieoczywiste wiadomości o kinie http://festiwaltofifest.blogspot.com/

MOCNA KULTURA - blog o sztuce pisany normalnym językiem
rzadko się zdarza by ktoś mówił i pisał o sztuce w taki sposób, by rozumieli go nawet laicy. Na Mocnej Kulturze nie znajdziecie napuszonych tekścideł pełnych trudnych terminów. Sztuka jest dla ludzi i taka jest Mocna Kultura
http://mocnakultura.blogspot.com/

blog Marcina Gładycha - strefa niezrozumiała
Reżyser, fotografik, artysta. na jego koncei takie filmy jak "Panoptikon" czy "Hakerzy wolności".
http://gladychmovie.blogspot.com/

blog Grześka Giedrysa - strefa zakażona.
Redaktor w gazecie, poeta, prozaik, gracz nocny
http://grzegorzgiedrys.blogspot.com/

blog Wojtka Giedrysa - strefa skażona
Poeta i pies śledczy. Strzeż się gdy ten redaktor w swojej gazecie (innej niż Grzegorz z powyżej) wejdzie na twój ślad...
http://wojciechgiedrys.redblog.pomorska.pl

Spór w kinie czyli dobry blog o filmie
Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy i animator kultury filmowej. Współtwórca, pierwszy i wieloletni redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl, z którym zdobył Nagrodę PISF dla najlepszego portalu internetowego o tematyce filmowej. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego.  i tak dalej... Po prostu dobry, profesjonalny polski blog o kinie.
http://sporwkinie.blogspot.com

Popularne posty z tego bloga

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Do kogo należy video użyte w klipie Cypisa pt. "Kanikułeczki"?