#FILMZONE: "Trzech znanych P.", smutna historia, ale prawdziwa

Obraz
Karolina Ford w swojej krótkometrażowej fabule opowiada historię, która od radości przechodzi do tragedii. Dla pokolenia 40+ może to być powrót do smutnych wspomnień i dramatycznych wyborów jakich musieli dokonywać w latach 70. i 80. XX wieku. 
Ciekawe, że nieznająca tamtych realiów, młoda reżyserka z Torunia oddała tamte realia tak, jakby je doskonale znała. Plus dobra gra aktorska, zdjęcia i fantastyczny dobór lokalizacji. Razem - dobry film!

Toruń - miasto jest moje! Przez psa.

Zauważyłem nieco z opóźnionym zapłonem. Otóż okazało się, że cały Toruń jest... MÓJ!! Aż dziwne że nie wygrałem wyborów do samorządu, bo "jest mnie" więcej na mieście niż większości kandydatów na radnych.

A to za sprawą żółtego psa. Naklejonego na koszach na śmieci. Tak, tak - piesek z koszy, nawołujący do sprzątania "po" swoich pupilach jest mojego autorstwa. Miło tak iść Starym Miastem i co krok widzieć swoje dzieło. a że na koszu... najważniejsze by nazwisko poprawnie pisali.

Zapomniałem już niemal kiedy piesek powstał - dobre 5-6 lat temu na zamówienie Urzędu Miasta. Ale nie było łatwo - poniżej zamieszczam wersję pierwotną - odrzuconą przez UMT oraz tę zaakceptowaną. Powody odrzucenia? Nie mogę ich ujawniać z powodów wiążącego mnie, wielomilionowego kontraktu na ten rysunek...

Oto mój piesek na koszu.

oto piesek jeszcze większy

projekt pieska odrzucony przez zamawiających :)

projekt pieska przyjęty do realizacjiPopularne posty z tego bloga

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Do kogo należy video użyte w klipie Cypisa pt. "Kanikułeczki"?