#FILMZONE: "Trzech znanych P.", smutna historia, ale prawdziwa

Obraz
Karolina Ford w swojej krótkometrażowej fabule opowiada historię, która od radości przechodzi do tragedii. Dla pokolenia 40+ może to być powrót do smutnych wspomnień i dramatycznych wyborów jakich musieli dokonywać w latach 70. i 80. XX wieku. 
Ciekawe, że nieznająca tamtych realiów, młoda reżyserka z Torunia oddała tamte realia tak, jakby je doskonale znała. Plus dobra gra aktorska, zdjęcia i fantastyczny dobór lokalizacji. Razem - dobry film!

TVN kontroluje sieć Gamellon. Cypis usunięty z oferty. Amen

Żegnaj Cypis!

Kochani. To stało się dzięki Wam. Dzięki 200.000 czytelników TEGO wpisu sieć Gamellon usunęła ze swojej oferty youtubera Cypis Solo - wykonawcę utworów poniżających kobiety, pełnych obelg i wyzwisk. Żegnaj Cypis. Poszukaj innego bagna. Tak musimy zmieniać Polskę. Bez strachu mówiąc co jest złe. 

Kilka dni musiało minąć, bym spokojnie napisał to na blogu. Trzeba było, by informacja o tym że UDAŁO SIĘ! dotarła także do mnie samego 😄

TVN sprawdza Gamellon

W niedzielę, 23 lipca, prestiżowy miesięcznik branżowy Press opublikował informację o rozpoczęciu przez Grupę TVN, właściciela sieci partnerskiej zrzeszającej twórców wideo Gamellon, sprawdzenia kanałów sieci pod względem etycznych zachowań.

To efekt opublikowanego dwa tygodnie temu mojego posta "Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula. Czyli jak dostałem propozycję współpracy". Napisałem tam, że w ofercie jaką otrzymałem od sieci Gamellon, promowany był "wokalista" Cypis. Ten youtuber znany jest w internecie z wulgarnych materiałów publikowanych na kanale Cypisolo (635 tys. subskrypcji). Nazywanie przez niego kobiet szmatami, dziwkami i zdzirami to najdelikatniejsze z określeń jakich używa.

TVN zareagował szybko i z klasą. W wydanym komunikacie czytamy: "Przykładamy ogromną wagę do odpowiedzialnych i etycznych zachowań. Jako współwłaściciel spółki (Gamellon) zażądaliśmy od jej szefów zdecydowanych działań. Rozpoczęliśmy też audyt treści na ponad stu kanałach reprezentowanych przez Gamellon" - napisała Joanna Górska, dyrektor działu PR Grupy TVN.

Amen

Dla mnie sprawa usunięcia Cypisa z oferty reklamowej jest zakończona. Dziękuję TVN za szybką i sprawną reakcję. Propsy!

Reszta zależy w dużej mierze od Was. Wydaje mi się, że z prawnego punktu widzenia istnieje możliwość zaskarżania treści propagowanych przez Cypisa, jeżeli ktoś z Was poczuje się urażony. Jeżeli ktoś z Was wie też, jakie przepisy mogłyby tu wchodzić w rachubę, można mnie złapać pod jarry.rysunki@gmail.com

Przy okazji, chyba na pewno warte zainteresowania jest to, skąd Cypis bierze video ilustrujące jego "teledyski"? TUTAJ napisałem o dziwnej zbieżności klipu "Kanikułeczki" z materiałem promocyjnym rosyjskiej, kobiecej grupy tanecznej.

Jeżeli  poczujecie się osobiście urażeni tym co jest na kanale CypiSolo, możecie zgłaszać do YouTube treści z tego kanału jako obraźliwe lub szkodliwe dla dzieci. Nie namawiam do tego, ale jeżeli posłuchacie jego "utworów", możecie sami wyrobić sobie zdanie w waszym sercu.

Chrońcie dzieciaki 

Namawiam za to do jednego. Rodzice chrońcie dzieci przed użytkowaniem takich kanałów. Nie zabraniajcie oglądania YouTube i youtuberów. Większość to super ludzie. Ale sprawdzajcie czy wasze niepełnoletnie córki i synowie oglądają takich kanałów jak ten Cypisa.

To nie są treści dla dzieci z podstawówek i gimnazjów. Moim zdaniem mogą one trwale skrzywić ich sposób widzenia świata.

I pamiętajcie, że na rynek wchodzi płyta Cypisa. Być może wasze dzieciaki będą chciały ją kupić. Tymczasem na okładce tej płyty, młody człowiek wciąga nosem białą kreskę...
Czyżby tym razem była to ilustracja metody brania narkotyków twardych?
Chyba tak szybko nie skończymy tego tanga...

okładka płyty Cypisa

Popularne posty z tego bloga

Estetyczna kastracja - to plan dla uczniów polskich szkół na najbliższe lata

"Jej dziura chce kocura, co w pi**e jej pohula" Czyli jak dostałem propozycję współpracy

Do kogo należy video użyte w klipie Cypisa pt. "Kanikułeczki"?